  • IS.AC24VDC7.5ADIN
IS.AC24VDC7.5ADIN
advertisement
Manufacturer No:
IS.AC24VDC7.5ADIN
Manufacturer:
Industrial Shields
HK JDW NO:
375-IS.AC24VDC7.5ADIN
Quantity:
In Stock : 5298
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IS.AC24VDC7.5ADIN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    180W
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    7.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC