  • IS42S16100E-6BL-TR
IS42S16100E-6BL-TR
advertisement
Manufacturer No:
IS42S16100E-6BL-TR
HK JDW NO:
413-IS42S16100E-6BL-TR
Package:
60-TFBGA
Datasheet:
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
IS42S16100E-6BL-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    60-TFBGA
  • Number of Pins
    60
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SDRAM
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Memory Size
    16Mb 1M x 16
  • Memory Type
    Volatile
  • Max Supply Current
    160mA
  • Clock Frequency
    166MHz