  • IS42VS16100C1-10TI-TR
IS42VS16100C1-10TI-TR
advertisement
Manufacturer No:
IS42VS16100C1-10TI-TR
HK JDW NO:
413-IS42VS16100C1-10TI-TR
Package:
50-TSOP (0.400, 10.16mm Width)
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
IS42VS16100C1-10TI-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    50-TSOP (0.400, 10.16mm Width)
  • Number of Pins
    50
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Technology
    SDRAM
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Memory Size
    16Mb 1M x 16
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    100MHz