  • IS49NLS96400-25BI
IS49NLS96400-25BI
advertisement
Manufacturer No:
IS49NLS96400-25BI
HK JDW NO:
413-IS49NLS96400-25BI
Package:
144-TFBGA
Datasheet:
Description:
1.5/1.81.82.5V V 144 Pin Memory IC 18.5mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS49NLS96400-25BI
  • Package / Case
    144-TFBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    144
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    144
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    AUTO REFRESH
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.9V
  • Power Supplies
    1.5/1.81.82.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.7V
  • Memory Size
    576Mb 64M x 9
  • Number of Ports
    1
  • Memory Type
    Volatile
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Supply Current-Max
    0.97mA
  • Access Time
    20ns
  • Memory Format
    DRAM
  • Memory Interface
    Parallel
  • Data Bus Width
    9b
  • Organization
    64MX9
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    9
  • Standby Current-Max
    0.048A
  • Memory Density
    603979776 bit
  • Max Frequency
    400MHz
  • I/O Type
    SEPARATE
  • Sequential Burst Length
    248
  • Interleaved Burst Length
    248
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    18.5mm