  • IS61DDP2B42M36A-400M3L
IS61DDP2B42M36A-400M3L
advertisement
Manufacturer No:
IS61DDP2B42M36A-400M3L
HK JDW NO:
413-IS61DDP2B42M36A-400M3L
Description:
165 Pin Memory IC 72 Mb kb 800mA mA 36b b
Step5Bar-code shipping tag
IS61DDP2B42M36A-400M3L
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Technology
    SRAM - Synchronous, DDR IIP
  • Voltage - Supply
    1.71V~1.89V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Memory Size
    72Mb 2M x 36
  • Number of Ports
    1
  • Nominal Supply Current
    800mA
  • Clock Frequency
    400MHz