  • IS61LPS12836EC-200B3LI
IS61LPS12836EC-200B3LI
advertisement
Manufacturer No:
IS61LPS12836EC-200B3LI
HK JDW NO:
413-IS61LPS12836EC-200B3LI
Package:
165-TFBGA
Datasheet:
Description:
2.52.5/3.3V V 165 Pin Memory IC 15mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS61LPS12836EC-200B3LI
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    165-TFBGA
  • Number of Pins
    165
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    165
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • Power Supplies
    2.52.5/3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.135V
  • Memory Size
    4.5Mb 128K x 36
  • Clock Frequency
    200MHz
  • Supply Current-Max
    0.22mA
  • Access Time
    3.1ns
  • Organization
    128KX36
  • Standby Current-Max
    0.085A
  • Memory Density
    4718592 bit
  • I/O Type
    COMMON
  • Standby Voltage-Min
    3.14V
  • Length
    15mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Width
    13mm