  • IS61NLP102436B-200B3LI-TR
IS61NLP102436B-200B3LI-TR
advertisement
Manufacturer No:
IS61NLP102436B-200B3LI-TR
HK JDW NO:
413-IS61NLP102436B-200B3LI-TR
Package:
165-TBGA
Datasheet:
Description:
Memory IC 15mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS61NLP102436B-200B3LI-TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    165-TBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    165
  • Additional Feature
    PIPELINED ARCHITECTURE
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.135V
  • Memory Size
    36Mb 1M x 36
  • Clock Frequency
    200MHz
  • Access Time
    3.1ns
  • Organization
    1MX36
  • Memory Width
    36
  • Memory Density
    37748736 bit
  • Length
    15mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Width
    13mm