  • IS61NLP25636A-200B3I
IS61NLP25636A-200B3I
advertisement
Manufacturer No:
IS61NLP25636A-200B3I
HK JDW NO:
413-IS61NLP25636A-200B3I
Package:
165-TFBGA
Datasheet:
Description:
165 Pin Memory IC 9 Mb kb 15mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS61NLP25636A-200B3I
  • Package / Case
    165-TFBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    165
  • ECCN Code
    3A991.B.2.A
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    PIPELINED ARCHITECTURE
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.135V
  • Memory Size
    9Mb 256K x 36
  • Number of Ports
    4
  • Clock Frequency
    200MHz
  • Supply Current-Max
    0.28mA
  • Access Time
    3.1ns
  • Organization
    256KX36
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    36
  • Address Bus Width
    18b
  • Density
    9 Mb
  • Standby Current-Max
    0.05A
  • I/O Type
    COMMON
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    15mm