  • IS61QDPB41M36A1-400B4LI
IS61QDPB41M36A1-400B4LI
advertisement
Manufacturer No:
IS61QDPB41M36A1-400B4LI
HK JDW NO:
413-IS61QDPB41M36A1-400B4LI
Package:
165-TBGA
Datasheet:
Description:
Memory IC 15mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS61QDPB41M36A1-400B4LI
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    165-TBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Technology
    SRAM - Synchronous, QUADP
  • Voltage - Supply
    1.71V~1.89V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B165
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.89V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.71V
  • Memory Size
    36Mb 1M x 36
  • Clock Frequency
    400MHz
  • Organization
    1MX36
  • Memory Density
    37748736 bit
  • Length
    15mm
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Width
    13mm