  • ISC1210BN220J
ISC1210BN220J
advertisement
Manufacturer No:
ISC1210BN220J
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ISC1210BN220J
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ISC1210BN220J
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ISC1210BN220J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    ISC-1210
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Depth
    2.69mm
  • Current Rating
    150mA
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.1Ohm Max
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    16MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Height
    2.2098mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm