  • ISC1210SY3R3J
ISC1210SY3R3J
advertisement
Manufacturer No:
ISC1210SY3R3J
HK JDW NO:
873-ISC1210SY3R3J
Datasheet:
ISC1210SY3R3J
Step5Bar-code shipping tag
ISC1210SY3R3J
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.69mm
  • Current Rating
    270mA
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.1Ohm Max
  • Max DC Current
    270mA
  • Frequency - Self Resonant
    60MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    30 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm