  • ISC1812ER390K
ISC1812ER390K
advertisement
Manufacturer No:
ISC1812ER390K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ISC1812ER390K
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ISC1812ER390K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ISC1812ER390K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ISC-1812
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    192mA
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.89Ohm Max
  • Max DC Current
    192mA
  • Frequency - Self Resonant
    11MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    50 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm