  • ISC1812ER680K
ISC1812ER680K
advertisement
Manufacturer No:
ISC1812ER680K
HK JDW NO:
873-ISC1812ER680K
Datasheet:
ISC1812ER680K
Step5Bar-code shipping tag
ISC1812ER680K
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    164mA
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.6Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    7.6MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    50 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Rated Current-Max
    0.164A
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm