  • ISC1812ES1R2K
ISC1812ES1R2K
advertisement
Manufacturer No:
ISC1812ES1R2K
HK JDW NO:
873-ISC1812ES1R2K
Datasheet:
ISC1812ES1R2K
Description:
Quantity:
In Stock : 1725
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ISC1812ES1R2K
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Body Material
    Ferrite
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.4mm
  • Construction
    Molded Chip
  • Current Rating
    429mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    1.2μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    380mOhm Max
  • Max DC Current
    429mA
  • Frequency - Self Resonant
    120MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    30 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    30
  • Inductance Tolerance
    10%
  • DC Current
    429mA
  • RMS Current (Irms)
    429mA
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm