  • ISC1812RV271K
ISC1812RV271K
advertisement
Manufacturer No:
ISC1812RV271K
HK JDW NO:
873-ISC1812RV271K
Datasheet:
ISC1812RV271K
Step5Bar-code shipping tag
ISC1812RV271K
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Current Rating
    101mA
  • Inductance
    270μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • DC Resistance (DCR)
    6.9Ohm Max
  • Max DC Current
    101mA
  • Frequency - Self Resonant
    4MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 796kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm