  • ISD4003-05MP
ISD4003-05MP
advertisement
Manufacturer No:
ISD4003-05MP
HK JDW NO:
576-ISD4003-05MP
Package:
28-DIP (0.600, 15.24mm)
Datasheet:
ISD4003-05MP
Purchasing and Inquiry
ISD4003-05MP Overview
This is done with Through Hole after it has been mounted on the PCB voice recorder online.The 28-DIP (0.600, 15.24mm)'s package is appreciated by professionals in the electronics industry.Voice recorder online is compatible with Operating Temperature 0°C~70°C TA.For 2.7V~3.3V to function, a voltage is supplied.In addition to being easy to use, the ChipCorder? Series records and plays back voice without sacrificing any benefits.In this case, Auto Mute can be delivered.Integrates with a Internal/External-type.Sounds have a sample rate of 6.4kHz samples per second.voice recorder onlines receive input signals from Analog - Differential.On Voice recorder online is mounted Through Hole.Filters can pass through 2.7kHz frequencies.The SPEECH SYNTHESIZER WITH RCDG IC type is used as online voice recorder's consumer IC.Transmitter 28 terminations prevent signals from reflecting off the ends.Electriconline voice recordery is supplied by 3V.This type of electronic online voice recorder falls under the Audio Synthesizer ICs Subcategory.There is a maximum value of 40mA for its Supply Voltage.
ISD4003-05MP Features
Embedded in the 28-DIP (0.600, 15.24mm) package
Operating temperature of 0°C~70°C TA
SPEECH SYNTHESIZER WITH RCDG as its consumer IC type
ISD4003-05MP Applications
Step5Bar-code shipping tag
ISD4003-05MP
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    28-DIP (0.600, 15.24mm)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Published
    2004
  • Feature
    Auto Mute
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    28
  • Subcategory
    Audio Synthesizer ICs
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.3V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • JESD-30 Code
    R-PDIP-T28
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    3V
  • Interface
    SPI
  • Oscillator Type
    Internal/External
  • Supply Current-Max
    40mA
  • Consumer IC Type
    SPEECH SYNTHESIZER WITH RCDG
  • Output Signal
    Analog - Single Ended
  • Duration
    5 Min
  • Input Signal
    Analog - Differential
  • Sampling Frequency
    6.4kHz
  • Filter Pass Band
    2.7kHz