  • ISL22313UFU10Z-TK
ISL22313UFU10Z-TK
advertisement
Manufacturer No:
ISL22313UFU10Z-TK
HK JDW NO:
391-ISL22313UFU10Z-TK
Package:
MSOP
Datasheet:
ISL22313UFU10Z-TK
Description:
10 Terminations 3.3V 10 Pin Digital Potentiometers I2C 256 Positions Min 2.25V V Max 5.5V V
Step5Bar-code shipping tag
ISL22313UFU10Z-TK
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    MSOP
  • Number of Pins
    10
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2006
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    50kOhm
  • Number of Positions
    256
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Digital Potentiometers
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Interface
    I2C
  • Number of Circuits
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    2.25V
  • Nominal Supply Current
    700μA
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Converter Type
    DIGITAL POTENTIOMETER
  • Bandwidth
    0.25 kHz
  • Total Resistance
    50000Ohm
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm