  • ISL80103IR25Z-T
ISL80103IR25Z-T
advertisement
Manufacturer No:
ISL80103IR25Z-T
HK JDW NO:
668-ISL80103IR25Z-T
Package:
10-VFDFN Exposed Pad
Datasheet:
ISL80103IR25Z-T
Description:
Enable, Power Good, Soft Start Fixed ISL80103 PMIC 10-VFDFN Exposed Pad
Step5Bar-code shipping tag
ISL80103IR25Z-T
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    10-VFDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    ISL80103
  • Current - Supply (Max)
    12mA
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    3A
  • Control Features
    Enable, Power Good, Soft Start
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    9mA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.185V @ 3A
  • PSRR
    62dB ~ 55dB (120Hz ~ 1kHz)