  • ISPLSI 2032A-110LTN48
ISPLSI 2032A-110LTN48
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 2032A-110LTN48
Manufacturer:
Lattice Semiconductor
HK JDW NO:
477-ISPLSI 2032A-110LTN48
Package:
48-LQFP
Description:
5V 0.5mm PMIC ispLSI? 2000A Series ISPLSI 2032 5V 48-LQFP
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 2032A-110LTN48 Overview
This network has 32macro cells, which are cells that provide radio coverage provided by a high-power cell site (tower, antenna, mast).It is part of the 48-LQFP package.The device is programmed with 32 I/O ports.Devices are programmed with terminations of [0].As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers or freight.The device is powered by a voltage of 5V volts.The part belongs to Programmable Logic Devices family.It is recommended to package the chip by Tray.Due to its reliability, it is operated at a temperature of [0].Ideally, the chip should be mounted by Surface Mount.It is a type of FPGA belonging to the ispLSI? 2000A series.There are 48 pins on the chip.Additionally, this device is capable of displaying [0].The ISPLSI 2032contains its related parts.1000gates are used to construct digital circuits.This logic element/block contains 8logic elements.This device runs on 5Vvolts of electricity.In this case, the maximum supply voltage (Vsup) is 5.25V.The supply voltage (Vsup) should be greater than 4.75V.A frequency of 77MHzshould not be exceeded by its clock.
ISPLSI 2032A-110LTN48 Features
48-LQFP package
32 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
48 pin count
5V power supplies
ISPLSI 2032A-110LTN48 Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2032A-110LTN48 CPLDs applications.
  • Multiple Clock Source Selection
  • Preset swapping
  • Dedicated input registers
  • Complex programmable logic devices
  • Digital systems
  • Reset swapping
  • Discrete logic functions
  • ANALOG-TO-DIGITAL CONVERTOR (ADC)
  • State machine control
  • Parity generators
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 2032A-110LTN48
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    48-LQFP
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2000
  • Series
    ispLSI® 2000A
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    48
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    ISPLSI 2032
  • Pin Count
    48
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Power Supplies
    5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V
  • Programmable Type
    In System Programmable
  • Number of I/O
    32
  • Clock Frequency
    77MHz
  • Propagation Delay
    13 ns
  • Number of Gates
    1000
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    32
  • JTAG BST
    NO
  • Voltage Supply - Internal
    4.75V~5.25V
  • Delay Time tpd(1) Max
    10ns
  • Number of Logic Elements/Blocks
    8
  • Length
    7mm
  • Width
    7mm