  • ISPLSI 2032VE-135LT48
ISPLSI 2032VE-135LT48
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 2032VE-135LT48
Manufacturer:
Lattice Semiconductor
HK JDW NO:
477-ISPLSI 2032VE-135LT48
Package:
48-LQFP
Description:
3.3V 0.5mm PMIC ispLSI? 2000VE Series ISPLSI 2032 3.3V 48-LQFP
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 2032VE-135LT48 Overview
32 macrocells are present in the mobile phone network, which offer radio coverage from a high-power cell tower, antenna, or mast.The item is packaged with 48-LQFP.As you can see, this device has 32 I/O ports programmed into it.It is programmed that device terminations will be 48 .There is a QUADterminal position on the electrical part in question.A voltage of 3.3V is used as the power supply for this device.This part is included in Programmable Logic Devices.It is packaged in the way of Tube.In order to ensure the reliability of the device, it is designed to operate at a temperature of [0].Ideally, the chip should be mounted by Surface Mount.In terms of FPGAs, it belongs to the ispLSI? 2000VE series.There are 48 pins on the chip.If this device is used, you will also be able to find [0].You can find its related parts in the [0].1000gates are used to construct digital circuits.There are 8 logic elements or blocks present.This device runs on 3.3Vvolts of electricity.In order to ensure proper operation, a maximum supply voltage (Vsup) of 3.6V is required.Voltage supply (Vsup) should be higher than 3V.This device should not have an clock frequency greater than 100MHz.
ISPLSI 2032VE-135LT48 Features
48-LQFP package
32 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
48 pin count
3.3V power supplies
ISPLSI 2032VE-135LT48 Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2032VE-135LT48 CPLDs applications.
  • Protection relays
  • SFP, QSFP, QSFP-DD, OSFP, Mini-SAS HD Port Management
  • I/O PORTS (MCU MODULE)
  • High speed graphics processing
  • Discrete logic functions
  • Software-driven hardware configuration
  • TIMERS/COUNTERS
  • Complex programmable logic devices
  • Bootloaders for FPGAs
  • DMA control
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 2032VE-135LT48
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    32
  • JTAG BST
    NO
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Delay Time tpd(1) Max
    7.5ns
  • Number of Logic Elements/Blocks
    8
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    7mm
  • Width
    7mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    48-LQFP
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2000
  • Series
    ispLSI® 2000VE
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    48
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    YES
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    ISPLSI 2032
  • Pin Count
    48
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Programmable Type
    In System Programmable
  • Number of I/O
    32
  • Clock Frequency
    100MHz