ISPPAC-CLK5620V-01T100C
ISPPAC-CLK5620V-01T100C
477-ISPPAC-CLK5620V-01T100C
100-LQFP
3.3V 320MHz ISPPAC-CLK5620 Clock Generators ispClock? Series 100 Pins 100-LQFP 100 Terminals Surface Mount 3V~3.6V Tray
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
ISPPAC-CLK5620V-01T100C Overview
Clock ICs are packaged using the Tray method. The 100-LQFP package contains this clock generator. A maximum temperature of 240 can be sustained by this clock generator ic during reflowing. 100 terminations can be found in frequency synthesizer. To operate this time clock generator, 3.3V voltage should be applied. There is a Clock PLL called HSTL, LVCMOS, LVDS, LVPECL, LVTTL, SSTL which is designed to be the input to this clock generator. 1 circuits are used to achieve clock PLL's superior flexibility. A clock-based RF synthesizer that provides a max frequency of 320MHz is available. Due to the Surface Mount-shape, this electronic component can be conveniently installed on the panel. It would be possible to supply this clock PLL with 3.6V of power. Keeping the supply voltage for this frequency synthesizer above 3V is recommended for safety reasons. Clock generator ic works with 3V~3.6V. The ambient temperature should be set at 0°C~70°C, which is estimated by the test statistics. In this case, we are dealing with a frequency synthesizer that can be used with HSTL, LVCMOS, LVDS, LVPECL, LVTTL, SSTL logic levels. There is a 100-bit clock-generating IC built specifically for microprocessors in this frequency generator. According to the base part number, its related parts can be founded. In general, this clock PLL is considered a Clock Drivers device. There are a number of electronic parts in the ispClock? series, including this one. Low timing skew is provided by this analog clock generator at maximum 0.05 ns. This PLL belongs to the family of 5600. The logic IC PLL clock adopts is PLL BASED CLOCK DRIVER.
ISPPAC-CLK5620V-01T100C Features
Available in the 100-LQFP
Supply voltage of 3.3V
ISPPAC-CLK5620V-01T100C Applications
- Multi-function printers
- Infotainment systems
- Mobile telephones
- Phase modulation cellular systems
- High-speed optical transport network (OTN)
- Frequency shifting decodes
- Navigation, positioning and surveillance system for aircraft, ships and ships
- Small signal recovery
- Cellular/4G
- Integrated phase noise in aerospace systems
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
ISPPAC-CLK5620V-01T100C
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Cypress Semiconductor Corp217-CY2305SXC-18-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY2305SXI-18-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY25560SXI8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY2308SXC-116-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY22381FXC8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY2308SXC-216-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY22392FXC16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY2309ZXC-1H16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY2292FXC16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Lattice Semiconductor Corporation477-ISPPAC-CLK5610AV-01TN48C48-LQFP2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY2305SXC-1H8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare