  • IUG6-1-65-15.0-01
IUG6-1-65-15.0-01
advertisement
Manufacturer No:
IUG6-1-65-15.0-01
Manufacturer:
Sensata-Airpax
HK JDW NO:
734-IUG6-1-65-15.0-01
Package:
Datasheet:
IUG6-1-65-15.0-01
Description:
Circuit Breaker Magnetic Circuit Protectors 1Pole 15A 277VAC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IUG6-1-65-15.0-01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IUG
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Current Rating
    15A
  • Voltage - Rated AC
    277V