  • IXA4I1200UC-TRL
IXA4I1200UC-TRL
advertisement
Manufacturer No:
IXA4I1200UC-TRL
HK JDW NO:
401-IXA4I1200UC-TRL
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
IXA4I1200UC-TRL
Description:
IGBT 1200V 9A 45W TO252AA
Step5Bar-code shipping tag
IXA4I1200UC-TRL
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    TO-252, (D-Pak)
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
    1 (Unlimited)
  • Input Type
    Standard
  • Power - Max
    45W
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    9A
  • Test Condition
    600V, 3A, 330Ohm, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.1V @ 15V, 3A