  • IXD3235A18CMR-G
IXD3235A18CMR-G
advertisement
Manufacturer No:
IXD3235A18CMR-G
Manufacturer:
Zilog
HK JDW NO:
899-IXD3235A18CMR-G
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
IXD3235A18CMR-G
Description:
2V DC DC Voltage Regulator 1 Outputs 1.2MHz Tape & Reel (TR) 600mA SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 4855
Step5Bar-code shipping tag
IXD3235A18CMR-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Function
    Step-Down
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Min)
    2V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    600mA
  • Topology
    Buck
  • Frequency - Switching
    1.2MHz
  • Synchronous Rectifier
    Yes
  • Min Output Voltage
    1.8V