  • IXFH26N50P3
IXFH26N50P3
advertisement
Manufacturer No:
IXFH26N50P3
Manufacturer:
IXYS / Littelfuse
HK JDW NO:
415-IXFH26N50P3
Datasheet:
IXFH26N50P3
Description:
MOSFET Polar3 HiPerFET Power MOSFET
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IXFH26N50P3
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2013
  • Series
    HiPerFET™, Polar3™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Power Dissipation-Max
    500W Tc
  • Power Dissipation
    500W
  • Turn On Delay Time
    21 ns
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    230m Ω @ 13A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    5V @ 4mA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    2220pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    26A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    42nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    500V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±30V
  • Turn-Off Delay Time
    38 ns
  • Continuous Drain Current (ID)
    26A
  • Gate to Source Voltage (Vgs)
    30V
  • Height
    21.46mm
  • Length
    16.26mm
  • Width
    5.3mm