  • IXFN300N20X3
IXFN300N20X3
advertisement
Manufacturer No:
IXFN300N20X3
Manufacturer:
IXYS
HK JDW NO:
415-IXFN300N20X3
Package:
SOT-227-4, miniBLOC
Datasheet:
IXFN300N20X3
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 3.5m Ω @ 150A, 10V ±20V 23800pF @ 25V 375nC @ 10V 200V SOT-227-4, miniBLOC
Quantity:
In Stock : 10949
Step5Bar-code shipping tag
IXFN300N20X3
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    SOT-227-4, miniBLOC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    HiPerFET™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power Dissipation-Max
    695W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    3.5m Ω @ 150A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4.5V @ 8mA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    23800pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    300A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    375nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    200V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V