  • IXTA150N15X4
IXTA150N15X4
advertisement
Manufacturer No:
IXTA150N15X4
HK JDW NO:
415-IXTA150N15X4
Datasheet:
IXTA150N15X4
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel 6.9m Ω @ 75A, 10V ±20V 5500pF @ 25V 105nC @ 10V 150V TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Quantity:
In Stock : 5687
Step5Bar-code shipping tag
IXTA150N15X4
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power Dissipation-Max
    480W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    6.9m Ω @ 75A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4.5V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    5500pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    150A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    105nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    150V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V