  • IXTA15N50L2-TRL
IXTA15N50L2-TRL
advertisement
Manufacturer No:
IXTA15N50L2-TRL
Manufacturer:
IXYS
HK JDW NO:
415-IXTA15N50L2-TRL
Package:
TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Datasheet:
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel 480m Ω @ 7.5A, 10V ±20V 4080pF @ 25V 123nC @ 10V 500V TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Quantity:
In Stock : 14379
Step5Bar-code shipping tag
IXTA15N50L2-TRL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Power Dissipation-Max
    300W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    480m Ω @ 7.5A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4.5V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    4080pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    15A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    123nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    500V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V