  • IXTA50N25T-TRL
IXTA50N25T-TRL
advertisement
Manufacturer No:
IXTA50N25T-TRL
HK JDW NO:
415-IXTA50N25T-TRL
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel 50m Ω @ 25A, 10V ±30V 4000pF @ 25V 78nC @ 10V 250V TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Quantity:
In Stock : 3313
Step5Bar-code shipping tag
IXTA50N25T-TRL
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Power Dissipation-Max
    400W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    50m Ω @ 25A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    5V @ 1mA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    4000pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    50A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    78nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    250V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±30V