  • IXTA75N10P
IXTA75N10P
advertisement
Manufacturer No:
IXTA75N10P
HK JDW NO:
415-IXTA75N10P
Datasheet:
IXTA75N10P
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 25m Ω @ 500mA, 10V ±20V 2250pF @ 25V 74nC @ 10V TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Quantity:
In Stock : 4
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
IXTA75N10P
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2006
  • Series
    PolarHT™
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    AVALANCHE RATED
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-G2
  • Power Dissipation-Max
    360W Tc
  • Power Dissipation
    360W
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    25m Ω @ 500mA, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    5.5V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    2250pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    75A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    74nC @ 10V
  • Rise Time
    53ns
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V
  • Fall Time (Typ)
    45 ns
  • Turn-Off Delay Time
    66 ns
  • Continuous Drain Current (ID)
    75A
  • Gate to Source Voltage (Vgs)
    20V
  • Drain-source On Resistance-Max
    0.025Ohm
  • Drain to Source Breakdown Voltage
    100V
  • Pulsed Drain Current-Max (IDM)
    200A