  • IXTU50N085T
IXTU50N085T
advertisement
Manufacturer No:
IXTU50N085T
Manufacturer:
IXYS
HK JDW NO:
415-IXTU50N085T
Package:
TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Datasheet:
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 85V TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Quantity:
In Stock : 11933
Step5Bar-code shipping tag
IXTU50N085T
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Published
    2012
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 25μA
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    50A Tc
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    85V
  • Continuous Drain Current (ID)
    50A