  • J71014V00-70N
J71014V00-70N
advertisement
Manufacturer No:
J71014V00-70N
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-J71014V00-70N
Package:
Datasheet:
J71014V00-70N
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
J71014V00-70N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Brackets, Clamp
  • Mounting Type
    Bracket Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    N Type Female
  • Applications
    WiMax™
  • Frequency
    700MHz
  • Gain
    16dBi
  • Frequency Range
    710MHz~790MHz
  • RF Family/Standard
    WiFi
  • Antenna Type
    Sector
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    700MHz