  • JMK105BJ225KV-F
JMK105BJ225KV-F
advertisement
Manufacturer No:
JMK105BJ225KV-F
HK JDW NO:
782-JMK105BJ225KV-F
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
JMK105BJ225KV-F
Description:
M 2.2μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 11800
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
JMK105BJ225KV-F
    17 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
    M
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    500μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm