  • JMK107BJ106MA-T
JMK107BJ106MA-T
advertisement
Manufacturer No:
JMK107BJ106MA-T
HK JDW NO:
782-JMK107BJ106MA-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
JMK107BJ106MA-T
Description:
M 10μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 1539979
Step5Bar-code shipping tag
JMK107BJ106MA-T
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
    X5R
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Height
    800μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm