  • JP-7505-83-12-2
JP-7505-83-12-2
advertisement
Manufacturer No:
JP-7505-83-12-2
Manufacturer:
Mueller Electric Co
HK JDW NO:
531-JP-7505-83-12-2
Package:
Datasheet:
Description:
Red Shrouded Banana Plug to Insulation Piercing Clip - Silicone - 12"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JP-7505-83-12-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Material - Insulation
    Silicone
  • Series
    JS Popper
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Patch Cord
  • Voltage - Rated
    300V
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Current Rating
    3A
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Configuration
    Banana to Alligator
  • Cable Length
    12.0 304.80mm
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG