  • JWK212BJ106MDHT
JWK212BJ106MDHT
advertisement
Manufacturer No:
JWK212BJ106MDHT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-JWK212BJ106MDHT
Package:
0508 (1220 Metric)
Datasheet:
Description:
W 10μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.049Lx0.079W 1.25mmx2.00mm -55°C~85°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 0508 (1220 Metric)
Quantity:
In Stock : 3540
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
JWK212BJ106MDHT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0508 (1220 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    W
  • Size / Dimension
    0.049Lx0.079W 1.25mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    Automotive, Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm