  • JWS-300-48
JWS-300-48
advertisement
Manufacturer No:
JWS-300-48
Manufacturer:
TDK-Lambda
HK JDW NO:
778-JWS-300-48
Package:
Datasheet:
JWS-300-48
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 6.5A Automotive 14-Pin
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JWS-300-48
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Regulated
  • Style
    Open Frame
  • Pin Count
    14
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    192mV
  • Load Regulation
    288mV