  • JWS10024
JWS10024
advertisement
Manufacturer No:
JWS10024
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-JWS10024
Package:
Datasheet:
JWS10024
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JWS10024
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to JWS10024 .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C With Derating
  • Published
    2012
  • Series
    JWS (100W)
  • Size / Dimension
    7.40Lx3.62W x 1.97 H 188.0mmx91.9mmx50.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Depth
    91.95mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    4.5A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Output Current
    4.5A
  • Output Power
    100W
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Current - Output 1
    4.5A
  • Ripple Voltage (Main Out)
    0.05303Vrms
  • Height
    8.382mm