  • JWS30028
JWS30028
advertisement
Manufacturer No:
JWS30028
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-JWS30028
Package:
Datasheet:
JWS30028
Description:
Quantity:
In Stock : 4285
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JWS30028
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to JWS30028 .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~65°C With Derating
  • Series
    JWS (300W)
  • Published
    1999
  • Size / Dimension
    7.48Lx4.72W x 3.62 H 190.0mmx120.0mmx92.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    300W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    28V
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Current - Output (Max)
    12A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC