  • K181J15C0GF5TL2
K181J15C0GF5TL2
advertisement
Manufacturer No:
K181J15C0GF5TL2
HK JDW NO:
886-K181J15C0GF5TL2
Datasheet:
K181J15C0GF5TL2
Purchasing and Inquiry
K181J15C0GF5TL2 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
K181J15C0GF5TL2 Features
a size/dimension of 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
K181J15C0GF5TL2 Applications
There are a lot of Vishay BC Components K181J15C0GF5TL2 applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
K181J15C0GF5TL2
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    180pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.6mm
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lead Length
    30mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Size Code
    1610
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm