  • K221K15C0GH5UH5
K221K15C0GH5UH5
advertisement
Manufacturer No:
K221K15C0GH5UH5
HK JDW NO:
886-K221K15C0GH5UH5
Datasheet:
K221K15C0GH5UH5
Description:
Mono-Kap™ K 220pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K221K15C0GH5UH5
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm
  • Length
    3.4mm
  • Width
    2.1mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    220pF
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Depth
    2.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V