  • K222K15X7RL53H5
K222K15X7RL53H5
advertisement
Manufacturer No:
K222K15X7RL53H5
HK JDW NO:
886-K222K15X7RL53H5
Datasheet:
K222K15X7RL53H5
Description:
Mono-Kap™ K 2200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K222K15X7RL53H5
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Length
    30mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    1610
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm
  • Thickness
    2.6mm