  • K222K15X7RL5UH5
K222K15X7RL5UH5
advertisement
Manufacturer No:
K222K15X7RL5UH5
HK JDW NO:
886-K222K15X7RL5UH5
Datasheet:
K222K15X7RL5UH5
Description:
Mono-Kap™ K 2200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K222K15X7RL5UH5
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    Mono-Kap™ K
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    1610
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm
  • Thickness
    2.6mm