  • K271K15C0GH5TL2
K271K15C0GH5TL2
advertisement
Manufacturer No:
K271K15C0GH5TL2
HK JDW NO:
886-K271K15C0GH5TL2
Datasheet:
K271K15C0GH5TL2
Description:
Mono-Kap™ K 270pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K271K15C0GH5TL2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Mono-Kap™ K
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    270pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Depth
    2.6mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    1308
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm
  • Length
    3.4mm
  • Width
    2.1mm