  • K332J20C0GF5UK5
K332J20C0GF5UK5
advertisement
Manufacturer No:
K332J20C0GF5UK5
HK JDW NO:
886-K332J20C0GF5UK5
Datasheet:
K332J20C0GF5UK5
Description:
Mono-Kap™ K 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K332J20C0GF5UK5
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    Mono-Kap™ K
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3300pF
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2012
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm
  • Length
    5mm
  • Width
    3.2mm