  • K332K15X7RF53L2
K332K15X7RF53L2
advertisement
Manufacturer No:
K332K15X7RF53L2
HK JDW NO:
886-K332K15X7RF53L2
Datasheet:
K332K15X7RF53L2
Description:
Mono-Kap™ K 3300pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 3717
Step5Bar-code shipping tag
K332K15X7RF53L2
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    99.988768mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Mono-Kap™ K
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Length
    30mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    1610
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    500μm
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm
  • Thickness
    2.6mm