  • K50LGRYA120Q
K50LGRYA120Q
advertisement
Manufacturer No:
K50LGRYA120Q
HK JDW NO:
124-K50LGRYA120Q
Package:
Module
Datasheet:
Description:
BANNER ENGINEERING K50LGRYA120Q INDICATOR LED PANEL 50MM GREEN/RED/ YELLOW 30V
Step5Bar-code shipping tag
K50LGRYA120Q
  • Package / Case
    Module
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~50°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    K50
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Type
    Complete Unit
  • Color
    Green, Red, Yellow
  • Voltage - Supply
    85V~130VAC
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Current Rating
    15mA
  • Termination Style
    Connector
  • Function
    Steady Lighting, Multiple Tone
  • Voltage - Rated AC
    130V
  • Approval Agency
    CE, IEC
  • Lens Style
    Dome
  • Forward Voltage
    30V
  • Lens Color
    Multiple
  • Lamp Type
    LED
  • Number of Stacks
    3
  • Light Color
    Green, Red, Yellow
  • Height
    38mm