  • KA278R51CTU
KA278R51CTU
advertisement
Manufacturer No:
KA278R51CTU
HK JDW NO:
699-KA278R51CTU
Package:
TO-220-4 Full Pack
Datasheet:
KA278R51CTU
Description:
Fixed PMIC TO-220-4 Full Pack
Quantity:
In Stock : 6502
Step5Bar-code shipping tag
KA278R51CTU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-4 Full Pack
  • Supplier Device Package
    TO-220F-4L
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Input (Max)
    35V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    2A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5.1V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    10mA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.5V @ 2A