  • KA78L10AZBU
KA78L10AZBU
advertisement
Manufacturer No:
KA78L10AZBU
HK JDW NO:
295-KA78L10AZBU
Package:
TO-226-3
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC 3 TO-226-3
Quantity:
In Stock : 1479
Step5Bar-code shipping tag
KA78L10AZBU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-226-3
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    WIRE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT APPLICABLE
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT APPLICABLE
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    O-PBCY-W3
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Type
    Fixed
  • Polarity
    Positive
  • Power Dissipation-Max
    750mW
  • Current - Output
    100mA
  • Voltage - Output
    10V
  • Output Voltage 1
    10V
  • Min Input Voltage
    40V
  • Max Input Voltage
    40V
  • Dropout Voltage
    1.7V
  • Dropout Voltage1-Nom
    1.7V
  • Voltage Tolerance-Max
    5%
  • Input Voltage Absolute-Max
    35V
  • Load Regulation-Max(%)
    0.094%
  • Line Regulation-Max (%/V)
    0.22%