  • KAL100FB2R20
KAL100FB2R20
advertisement
Manufacturer No:
KAL100FB2R20
HK JDW NO:
762-KAL100FB2R20
Package:
Axial, Box
Datasheet:
KAL100FB2R20
Description:
RES CHAS MNT 2.2 OHM 1% 100W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KAL100FB2R20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Axial, Box
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KAL
  • Size / Dimension
    3.504Lx2.756W 89.00mmx70.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.2Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    100W
  • Lead Style
    Solder Lugs
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height Seated (Max)
    1.791 45.50mm